Brama w Gorce – nowo otwarte Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne zlokalizowane w Waksmundzie [ZDJĘCIA, FILM]

Odwiedźcie fascynujący świat gorczańskiej przyrody, którą teraz możecie poznawać dzięki Bramie w Gorce – nowo otwartego Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego zlokalizowanego w Waksmundzie.

Każdy, kto odwiedzi Centrum, będzie miał okazję doświadczyć wyjątkowego kontaktu ze światem roślin i zwierząt, które możecie spotkać w tych wspaniałych górach. Nie zapomnieliśmy również o przyrodzie nieożywionej – podziemny tunel zdradzi tajemnice składu skał i sposobu w jaki woda nadaje im kształt.

Brama w Gorce to szczególne miejsce na mapie atrakcji Podhala. Łączy w sobie aspekt edukacyjny ze świetną zabawą i tworzy znakomite warunki do aktywnego wypoczynku osób, które je odwiedzają.
Osią Centrum jest łatwo dostępna i bezpieczna ścieżka spacerowa o rekordowej długości – 1300 m. W trakcie przejścia napotkacie tablice edukacyjne, które przybliżą odwiedzającym środowisko naturalne Gorców. Dwie wieże widokowe pozwolą zobaczyć przyrodę z lotu ptaka, a tunel – ukryty fragment ścieżki – daje możliwość zajrzenia pod ziemię i pozwoli zgłębić tematy związane z geologią i życiem w górskich jaskiniach.

– Szczególny nacisk położyliśmy na to, aby nasze Centrum było dostępne dla każdego – mówi Marcin Kolasa, prezes spółki Brama w Gorce. – Zarówno ścieżkę, jak i pawilon edukacyjny i punkty gastronomiczne z łatwością odwiedzą seniorzy, czy rodziny z małymi dziećmi. Kolejnym priorytetem było bezpieczeństwo odwiedzających. Śmiało możemy powiedzieć, że Brama w Gorce jest najbezpieczniejszym tego typu obiektem w Europie – dodaje prezes Kolasa.

Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne kieruje swoją ofertę do wszystkich turystów. Dla najmłodszych gości przygotowano plac zabaw, interaktywne prezentacje i figury zwierząt – maskotek Centrum. Dzieci chętnie fotografują się z lisem, rysiem, czy niedźwiedziem. Miłośnicy mocniejszych wrażeń z pewnością wejdą na jedną z widokowych wież. W ramach ścieżki dostępne są dwie – o wysokości 17 i 35 m. Roztaczają się z nich fantastyczne widoki na okolicę.

Wycieczkę do Bramy w Gorce zakończycie w przyjaznych wnętrzach Pawilonu Edukacyjnego, gdzie poznacie gorczańską przyrodę z bliska. Można tu dotknąć owczej wełny, dowiedzieć się jak robi się oscypki. W tym miejscu poznacie również mieszkańców karpackiej puszczy i posłuchacie jej odgłosów.
Uzupełnieniem znakomicie spędzonego w Centrum czasu, będzie wizyta w jednej z kawiarni ulokowanych na trasie wycieczki.
Brama w Gorce, to miejsce idealne dla grup zorganizowanych, w tym również szkolnych. Na terenie zlokalizowano, między innymi, miejsce na spotkanie przy grillu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *