Z Kraków Airport polecimy do Stambułu

„Od 27 kwietnia z krakowskiego lotniska można polecieć bezpośrednio do Stambułu. To wielka szansa na ożywienie kontaktów gospodarczych między stolicą Małopolski a tym tureckim miastem” – uważa Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Nowe połączenie startuje w dobrym momencie, tuż przed rozpoczynającą polski sezon turystyczny majówką.

„Jest ono bardzo istotne z punktu widzenia kontaktów dwóch historycznych, magicznych ośrodków nauki, kultury oraz turystyki – Krakowa i Stambułu” – ocenia Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Linią lotniczą, która obsługuje to połączenie, jest PLL LOT.

„Będziemy latać trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i niedziele, w pozostałe dni tygodnia tę ofertę uzupełni nasz partner z sojuszu Star Alliance – Turkish Airlines” – mówi Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT.

Codzienne połączenia lotnicze między Krakowem a Stambułem to szansa na ożywienie kontaktów handlowych między Małopolską a Stambułem.

„Łączymy dwa bardzo istotne ośrodki ekonomiczne. Te ośrodki, dzięki siatce połączeń krakowskiego lotniska i siatce bezpośrednio współpracujących ze sobą linii lotniczych, mają możliwość skorzystania z innych, dalszych połączeń” – wskazuje Radosław Włoszek.

W podobnym duchu wypowiadał się przedstawiciel PLL LOT.

„Połączyliśmy dwa wielkie miasta, stolice turystyki. Kraków będący kotwicą turystyczną na mapie Europy środkowej i wschodniej oraz Stambuł, tak chętnie odwiedzany przez Polaków. Dlatego zdecydowaliśmy się na otwarcie tego połączenia, bo historycznie widzieliśmy, że dużo podróżnych z Małopolski lata przez Warszawę do Stambułu” – wyjaśnia Michał Fijoł.

Kraków Airport jest największym portem regionalnym w Polsce. W całym 2022 r. obsłużył blisko 7,4 mln pasażerów. Był to drugi wynik w historii lotniska. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w 2019 – ostatnim roku przed pandemią.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów przewoźnicy, operujący z krakowskiego lotniska, oferują 146 połączenia, w tym dziewięć nowych do 106 miast w 33 krajach.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *