W Poznaniu powstał Rzeczny Ogród EkoEdukacji

Mieszkańcy i turyści mogą już odwiedzać Rzeczny Ogród EkoEdukacji. To kolejna część projektu „Brama otwarta na rzekę – edukacja ekologiczna na terenach nadrzecznych w Poznaniu” – poinformował urząd miasta.

Rzeczny Ogród EkoEdukacji powstał wzdłuż promenady przy ulicy Ostrówek, w sąsiedztwie Eksperymentalnego Ogrodu Dziedzictwa oraz na dolnym tarasie – nad Cybiną. Znajdują się w nim instalacje edukacyjne, z których można korzystać samodzielnie, w grupie lub podczas warsztatów z edukatorami.

 

„Jest to ogród zrealizowany w koncepcji site specific, to znaczy odnosi się do tożsamości, dziedzictwa  charakterystyki miejsca, w którym się znajduje, czyli doliny Cybiny” – powiedziała, cytowana w komunikacie urzędu miasta, dyrektorka Poznańskiego Centrum Dziedzictwa Monika Herkt-Rynarzewska.

By w pełni móc korzystać z atrakcji ogrodu, wystarczy wejść na stronę internetową projektu rzeka.bramapoznania.pl. (zakładka Rzeczny Ogród EkoEdukacji), gdzie każde z urządzeń ma swój opis, ideę, określone cele edukacyjne oraz aktywności proponowane zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla odbiorców grupowych.

„W sąsiedztwie znajduje się także – przy ul. Ostrówek – Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa. Oprócz tego wzdłuż Wartostrady mamy blisko 2 km Ścieżkę EkoEdukacji, na której można spotkać totemy, informujące jaki ekosystem jest w okolicy” – poinformował Grzegorz Kamiński, dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP.

Rzeczny Ogród EkoEdukacji to część projektu „Brama otwarta na rzekę – edukacja ekologiczna na terenach nadrzecznych w Poznaniu”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość przedsięwzięć realizowanych w projekcie to ponad 1,6 mln, z czego ponad 800 tys. pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *