Kajko i Kokosz na nowotomyskim Festynie Rzemiosł!  

Za nami piąta edycja Festynu Rzemiosł, mającego jak co roku miejsce w Nowym Tomyślu. Jednak ta edycja okazała się być wyjątkowa, ponieważ uczestniczyli w niej goście specjalni – Kajko i Kokosz! To nie jedyna niespodzianka, która miała miejsce podczas tego wydarzenia. W miejskim zoo, na stałe zagościł wiklinowy smok Miluś, który pozostanie pamiątką po wizycie komiksowych postaci w mieście.          
Podczas festynu tak jak miało to miejsce podczas poprzednich edycji, odwiedzający mogli przyjrzeć się pracy rzemieślników reprezentujących zawody: kowala, rymarza, garncarza, tkacza, powroźnika oraz plecionkarza. Nie zabrakło również stoisk z rękodziełem oraz stoisk z ofertą turystyczną – w tym Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, Szlaku Wikliny oraz Gminy Nowy Tomyśl. O oprawę muzyczną zadbała Kapela Koźlarska „Zbąszyniacy”.    

W tym roku na Festynie Rzemiosł można było spotkać wyjątkowych gości – Kajka i Kokosza, którzy przybyli do Nowego Tomyśla. Wszystko to dzięki współpracy z Wielkopolską Organizacją Turystyczną, która pozyskała od Fundacji Kreska im. Janusza Christy licencję na wykorzystanie wizerunku postaci z komiksów w celu turystycznej promocji regionu.Ci znani wszystkim słowiańscy wojowie w ramach nowej kampanii promocyjnej w serii tematycznych grafik i filmów odwiedzają miejsca związane z początkami Polski, a także uczestniczą wielu imprezach promujących region.

Na wyjątkowych gości, czekały równie wyjątkowe prezenty, które zostały wręczone przez przedstawicieli samorządu powiatowego i gminnego. Była to wiklinowa tarcza oraz włócznia. Jednak to nie jedyna niespodzianka. Podczas spaceru w ogrodzie zoologicznym Kajko i Kokosz napotkali na swojego komiksowego przyjaciela – smoka Milusia! Smok Miluś został wykonany przez Krzysztofa Pierzyńskiego z Pracowni plecionkarskiej ARTEX w Szarkach.                          

Wiklinowy smok Miluś pozostanie w nowotomyskim zoo jako pamiątka wizyty Kajka i Kokosza w Nowym Tomyślu. Każdy odwiedzający miejskie zoo, będzie mógł zobaczyć na własne oczy tę wiklinową rzeźbę. By obejrzeć jeszcze więcej wiklinowych dzieł sztuki zapraszamy na spacer po mieście oraz do odwiedzenia Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa, gdzie można dowiedzieć się więcej o lokalnej tradycji uprawy chmielu i wikliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *