ANTIDOTUM Airshow Leszno Najlepszym Produktem Turystycznym

ANTIDOTUM Airshow Leszno Najlepszym Produktem Turystycznym

Na wczorajszej jubileuszowej gali rozstrzygnięcia XX edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie ANTIDOTUM Airshow Leszno otrzymało Certyfikat POT. To najbardziej prestiżowe nagrody dla produktów turystycznych w naszym kraju.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny odbywa się już od 20 lat. Co roku 10 produktów turystycznych z Polski otrzymuje Certyfikat POT, który stanowi rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dające wiele możliwości spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu.

W tym roku wśród zwycięzców znalazło się ANTIDOTUM Airshow Leszno. To jedne z największych pokazów lotniczych w Polsce, na których można podziwiać akrobacje samolotowe solistów i grup pokazowych, odrzutowce i śmigłowcowe polskich i zagranicznych sił powietrznych, pokazy szybowcowe, paralotnie, motoparalotnie. Znakiem rozpoznawczym wydarzenia są pokazy nocne z muzyką na żywo i dużą dawką pirotechniki. W tym roku imprezę odwiedziło ponad 45tys. osób. Na kolejną edycję leszczyńskich pokazów zapraszamy w dniach 21-22.06.2024.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego poprzez swoją Wielkopolską Organizację Turystyczną, od 20 lat uczestniczy w konkursie tworząc jego regionalny etap. Z okazji jubileuszu konkursu Wielkopolska Organizacja otrzymała od Polskiej Organizacji Turystycznej podziękowanie za współpracę. Gala regionalnego etapu konkursu odbywa się w trakcie Wielkopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Od tego roku wielkopolski etap konkursu zmienił formułę – produkty turystyczne z regionu walczą o tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego Wielkopolski i jednocześnie są nominowane do etapu ogólnopolskiego. W tym roku uzyskały go: ANTIDOTUM Airshow Leszno, Zamek w Kórniku oraz Miasto Pyzdry. Tytułem Najlepszego Nowego Produktu Turystycznego Wielkopolski, a tym samym nominacją do walki o Turystyczne Odkrycie Roku uhonorowano Country pod parą – Festiwal i Parada Parowozów. Z kolei wyróżnienia w tegorocznej edycji przyznano dwóm kandydatom: Szlakowi Kulinarnemu Smaki Powiatu Poznańskiego oraz Skansenowi Miniatur Szlaku Piastowskiego.

Produkty turystyczne wyróżnione Certyfikatem POT zostaną włączone w wybrane działania promocyjne prowadzone przez POT przede wszystkim na rynku krajowym oraz rynkach objętych działaniami Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej. Zwycięzcy konkursu wielkopolskiego mają zapewniony szczególny udział w akcjach i kampaniach promocyjnych planowanych na przyszły rok przez Wielkopolską Organizację Turystyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *