Nowa odsłona „Akademii Pana Kleksa” w Gołuchowie!

Nowa odsłona „Akademii Pana Kleksa” pojawiła się już na ekranach kin. Budząca zachwyt scenografia, bajkowe kostiumy oraz znani aktorzy – a to wszystko w Wielkopolsce. Plan zdjęciowy do filmu mieścił się na terenie zamku w Gołuchowie, a sama budowla, jej wnętrza i zamkowe ogrody można podziwiać przez cały film!


Już od 5 stycznia w kinach w całej Polsce można obejrzeć kolejną ekranizację słynnej bajki Jana Brzechwy. To właśnie na terenie gołuchowskiego zamku zrealizowano większość filmowych plenerów.Miejsce to idealnie oddaje magiczny klimat szkoły Ambrożego Kleksa.Już w pierwszej wersji filmu, możemy zauważyć ujęcia z Gołuchowa, jednak to tym razem wielkopolski zamek został wybrany przez producentów filmu na budynek samej akademii.      

Zamek w Gołuchowie swoim wyglądem przypomina słynne zamki znad Loary, nic w tym dziwnego, ponieważ rezydencja ta powstała na wzór renesansowych francuskich budowli. Aktualnie mieści się tutaj oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu.Nie tylko sama budowla i jej wnętrza robią wrażenie, ale również ponad 160 hektarowy przypałacowy park, który jest największym parkiem pałacowym w Wielkopolsce. Na jego terenie mieści się pokazowa zagroda żubrów. Zamek został wniesiony prawie500 lat temu dla Rafała Leszczyńskiego, jednakobecny wygląd oraz pokaźną kolekcję sztukizawdzięcza Izabeli z Czartoryskich, która w późniejszych latach po przejęciu zamku zainicjowała jego gruntowną przebudowę.      

Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkich fanów Akademii Pana Kleksa i nie tylko, do odwiedzenia tego miejsca i odkrycia jego historii!Miejsce to zachwyci zarówno dzieci i dorosłych. W 2023 roku Muzeum Zamek w Gołuchowie był jedną z najwyżej ocenianych atrakcji turystycznych użytkowników Map Google, za co otrzymał prestiżową nagrodę – „Złotą Pinezkę”.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *