Ferie zimowe w beskidzkim klimacie to gwarancja udanego wypoczynku

Czas na niezapomniane zimowe przygody. Już od poniedziałku dzieciaki mogą wskoczyć w kolorowe kombinezony, złapać za narty lub snowboard i ruszyć w biały świat zabawy na świeżym powietrzu. WiSpass ma gotową receptę, która sprawi, że nadchodzące ferie będą wyjątkowe.

Z artykułu można dowiedzieć się:

1. Kiedy wypadają ferie zimowe?

2. Czym zachwyci Was Beskid Śląski?

3. Dlaczego warto spędzić ferie z WiSpassem?

4. Jakich dodatkowych atrakcji można spodziewać się na stoku?

1. Kiedy wypadają ferie zimowe?

– Jako pierwsi w Polsce ferie rozpoczynają mieszkańcy czterech województw – dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Termin ich wypoczynku to 13.01 – 21.01.

– Kolejny termin to województwo podlaskie oraz warmińsko-mazurskie. Ich ferie odbędą się w terminie 22.01 – 04.02.

– Następni odbędą ferie mieszkańcy województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. Ich przerwa przypada na 29.01 – 11.02.

– Ostatnia w tym roku przerwa zimowa będzie w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Ferie w tych regionach będą w terminie 12.02 – 25.02.

2. Czym zachwyci Beskid Śląski?

Beskid Śląski to niezwykłe pasmo górskie, które kryje w sobie nieograniczone piękno i magiczną atmosferę, której trudno nie docenić. Co sprawia, że to miejsce zachwyca tak wielu z nas?

Po pierwsze, to malownicze krajobrazy. Beskid Śląski prezentuje się niczym z bajki, z pięknymi dolinami, świerkowymi lasami i malowniczymi szczytami. Bez względu na porę roku góry te oferują widoki, które zapierają dech w piersiach. Kolejnym elementem, który zachwyca, jest unikalna atmosfera miejscowości górskich. To tutaj można poczuć autentyczną gościnność górali, spróbować lokalnych przysmaków i doświadczyć kultury, która przetrwała wiele pokoleń. Beskid Śląski to również raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Zimą stoki narciarskie kuszą entuzjastów białego szaleństwa, latem górskie szlaki przyciągają turystów chcących podziwiać przyrodę i zdobywać szczyty.

3. Dlaczego warto spędzić ferie z WiSpassem?

Wispass to wspólny karnet na stacje narciarskie z Wisły, Ustronia i Istebnej pozwalający dowolnie zmieniać ośrodki w trakcie pobytu. Na stokach WiSpassu na wszystkich pasjonatów białego szaleństwa czekają niezapomniane, zimowe przygody! Na 12 zrzeszonych stacjach zróżnicowane trasy i 8 nowoczesnych kolei linowych sprawi, że zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Na młodych narciarzy czeka 6 przenośników taśmowych, w tym najdłuższy kryty wyciąg taśmowy w Polsce oraz liczne wyciągi orczykowe, na których dzieci mogą uczyć się samodzielności. Dodatkowo dzieci niejeżdżące jeszcze na nartach mogą bawić się bezpiecznie na 4 karuzelach pontonowych rotondo lub na zimowym placu zabaw z przenośnikiem taśmowym na saneczki. Szkółki narciarskie, zlokalizowane bezpośrednio przy stokach, służą pomocą wszystkim, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na stoku. Z kolei zaawansowani narciarze mają szansę przetestować swoje umiejętności na ambitnych i bardziej wymagających trasach.

Dzięki karnetowi WiSpass można swobodnie odkrywać różne ośrodki i trasy, nawet w ciągu jednego dnia! Nieduża odległość między stokami pozwala w pełni korzystać z zakupionego skipassu, a podróż między ośrodkami to doskonała okazja do odkrywania uroków Beskidu Śląskiego, jednego z najpiękniejszych regionów w Polsce.

4. Jakich dodatkowych atrakcji można spodziewać się na stoku?

W tym sezonie przygotowano szereg wydarzeń, aby uczynić czas na stoku jeszcze bardziej wyjątkowym. Oprócz fantastycznych tras narciarskich i nowoczesnych wyciągów na miłośników zimowych przygód czekają dodatkowe atrakcje na wysokim poziomie.

Harmonogram imprez:

Start do nart! Z Radiem Zet – 6 weekendowych edycji podczas ferii zimowych: Złoty Groń – 19.01 – 21.01, Stok Stacja Narciarska – 26.01-28.01, Poniwiec – 02.02-04.02, Stożek – 09.02-11.02, 16.02-18.02, Siglany 23.02-25.02

Projekt Zima TVN: Cieńków – 27.01-28.01, Nowa Osada – 17.02-18.02

Beskidzka Liga Niedźwiadka: Siglany – 27.01

Fioletowa Zima z Milką: Złoty Groń – 24.02-25.02

Narciarski Puchar Reksia: Siglany – 18.02

To tylko niektóre z fantastycznych wydarzeń, które są zaplanowane na ferie.

Podsumowując, można powiedzieć, że Beskid Śląski z pewnością zachwyci swoim urokiem, gościnnością, możliwościami aktywnego spędzania czasu oraz niepowtarzalną atmosferą, która sprawi, że wszyscy będą chcieli wrócić tu jeszcze nie raz. WiSpass życzy wszystkim, aby nadchodzące ferie zimowe były pełne uśmiechu, radości i fascynujących doświadczeń na stoku.

Źródło informacji: Biuro PR wislanskiskipass.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *